Páté finále GECCO, tentokráte na Dýšině !

10. 10. 2016

Zima, déšť a vítr. To byly základní veličiny, které ovlivnily finále celoroční soutěže Gecco nearest, která se již pátým rokem odehrává na Hezké hře. Vyvrcholení celé soutěže by si určitě zasloužilo větší hráčské zastoupení, chyběli hlavně držitelé žolíků, ale bohužel. Své určitě udělala i výše fíčka, ale Dýšina je velmi žádané hřiště a nutno potvrdit, že i když v posledních dnech řádně pršelo, byla ve výborné kondici.

Těžko soudit, nakolik né úplně příznivé podmínky dokázaly ovlivnit zasahování tříparových greenů první ranou, pravdou ale je, že příliš úspěšní jsme nebyli. Tedy vyjma Martina Drábka, který se dokázal trefit hned čtyřikrát a dalších tří hráčů, kteří to zvládli třikrát z pěti pokusů. Opět se ale potvrdilo, jak důležité je míti svého "Žolíka", protože Martinovi ani čtyři zásahy na zisk hlavní Gecco figurky nestačily. Tu s přehledem vyhrál Milan Pech, kterému právě 151 centimetrový žolík pomohl k této ceněné trofeji.
Martin Drábek dokázal získat modrého rytíře za nejpřesnějšího hráče finálového turnaje, stejně jako Andrea Horáčková rytíře červeného. Fialového za nejvíce držených nearestů získal Jarda Spozdil a bílého za nejkratší nearest vyhrála ranou v České Lípě, kdy ji pouze 12 cm dělilo od hole in one, Eva Hahnová. Všem  moc gratulujeme !
Poslední turnaj letošního roku a zároveň otvírák osmé sezóny turnajů Hezké hry se nejvíce podařil Albertovi Zajíčkovi. A to i přes to, že jsme u jeho výsledku již uplatnili nové pravidlo o odečítání bodů za singl handicap u brutto bodů. Tuto novinku jsme premiérově zavedli od nového ročníku a slibujeme si od ní větší dramatičnost v boji o hlavní titul. Čas ukáže jestli naše propočty byly správné. Díky této úpravě jsme také zjednodušili vstup do klubu hráčům se singlovým hendikepem. Již nebudou potřebovat násobný počet doporučení a navíc připravujeme celkové ceny i pro nečleny klubu.
Na Dýšině také výborně zahrála Andrea Horáčková. Druhá devítka za + 2 ? To je s HCP 17,3 fakt jedinečné. I když vlastně Andrea již má nově HCP 15,8...... ! Že by další konkurence nedostižné Daně Dobrevové ? Šedesát čtyři v součtu je na začátek moc dobrý počin.

Posledním letošním turnajem jsme ukončili golfovou sezónu 2016 Hezké hry. Určitě se ještě někdy někde na golfu letos potkáme, nicméně si myslíme, že klimatické podmínky České republiky již nejsou zcela vhodné pro soutěžní golf, zvláště pak pro tak prestižní tour, jakým Hezká hra bezesporu je.... :-).
Děkujeme všem hráčům, kteří se letošních turnajů Hezké hry zúčastnili, doufáme že splnily jejich očekávání a těšíme se příští rok v osmé sezóně HH na viděnou.

GOLF PARK PLZEŇ - DÝŠINA

Galerie nejlepších : 
Zlatá kategorie 0-15                : 1.Albert Zajíček, 2.Petr Suchan, 3.Jaroslav Spozdil
Stříbrná kategorie 15,1-54      : 1.Andrea Horáčková, 2.Renata Zezulková, 3.Petr Schejbal
Longest drive ženy                  : Klára Steklíková
Longest drive muži                  : Karel Zajíček
Nearest to the pin jamka č.4    : Miroslav Steklík 1598
Nearest to the pin jamka č.7    : Martin Drábek 447
Nearest to the pin jamka č.11  : Andrea Horáčková 129
Nearest to the pin jamka č.13  : Milan Pech 403
Nearest to the pin jamka č.15  : Karel Květoň 220
Nearest turnajový ženy            : Andrea Horáčková 7320 cm
Nearest turnajový muži            : Martin Drábek 7118 cm
Gecco nearest - nejvíc žolíků  : Jaroslav Spozdil
Nejlepší - nejkratší žolík           : Eva Hahnová 12 cm
Hlavní GECCO nearest            : Milan Pech 4152 cm
Tipovací soutěž                        : Josef Štefl bral za správný tip 30 stejblů 340,- Kč
Cenu útěchy                             : Libor Vejdělek


Kompletní výsledky turnaje Hezké hry dne 9.10.2016 na Dýšině