Hezká hra - nouzový stav !

13. 03. 2020

Vážené golfistky a golfisti. V posledních dnech bohužel zažíváme situace a omezení, na které jsme se doposud mohli podívat pouze na obrazovkách, při sledování nějakého scifi filmu. Situace okolo koronaviru a vládou vyhlášený nouzový stav, zcela jistě ovlivňuje život každého z nás. 

30.3.2020
Opět Vás všechny zdravím, přeji pevné zdraví a určitě i s Vámi doufám, že to společně co nejdříve dáme.
Čas malinko pokročil a dovolím si Vás tedy opět seznámit s pár novinkami, informacemi z HH.
RC 2020 - již v půlce března jsem s resortem začal jednat, jak bychom se případně zařídili, kdyby domluvený termín nebylo možné zrealizovat. Buď v případě trvající karantény, zavřených hranic nebo dalších komplikací. Domluva je nakonec taková, že pokud by se situace výrazně nezměnila k lepšímu, a to nejpozději do 15.5.2020, přesuneme RC 2020 až na další rok. Přesněji na termín 12.-14.8.2021. Zaplacenou zálohu si resort ponechá. Věřím, že toto opatření pochopíte.
Soutěže HH 2020 - velmi těžko teď odhadovat, kdy bude situace aspoň trochu "normální" a kdy bude umožněno opět se scházet aspoň v menších skupinkách a případně hrát. Aktuálně nebudu  ještě uzavírat letošní ročník Hezké hry, ale i na to, bohužel musíme být připraveni. Navíc je velmi pravděpodobné, že po uvolnění situace bude mít mnoho z nás jiné starosti a golf půjde zcela logicky stranou. Z toho důvodu a v neposlední řadě i z důvodu znehodnocení celé soutěže je možné, že letošní ročník vynecháme a zahrajeme si jen upravenou, skromnější variantu.
S největší pravděpodobností zruším i Floridu, tipovačku a týmovku. Naopak "Pařiči" by mohli být  zajímavou náhradou. Stejně tak stále počítám s Jamkovkou, která by se snad měla stihnou odehrát a samozřejmě i s turnajem TVT. Vše samozřejmě záleží na vývoji situace.
Věřím, že zmíněné kroky přijmete s pochopením a že se co nejdříve opět potkáme na hřištích. Držím nám všem palce !!!

16.3.2020
I když je to smutné, musíme golf v těchto chvílích, odsunout na vedlejší kolej.
Jsou zrušeny všechny turnaje až do odvolání !!! Nicméně, až to situace umožní, zrealizujeme naplánované akce v náhradních termínech, pravděpodobně ale ve zkráceném rozsahu.
Jeden z prvních turnajů po skončení pandemie bude určitě TVT 2020. Na Albatrossu jsem již jednal o posunutí termínu. Mělo by to být možné.
Také jednáme i s hostitelem letošního Ryderu, jak bychom situaci zorganizovali v případě, že podobný stav bude přetrvávat delší dobu. O dalším Vás budeme opět informovat.
Držme se, společně to zvládneme !!!

13.3.2020
I když je v těchto dnech nejpodstatnější a nejdůležitější dodržovat vládou vydaná omezení a pomoci tak k co nejrychlejšímu zastavení nákazy, dovolte mi, abych Vás informoval o záležitostech okolo turnajů Hezké hry.

Aktuální situace umožňuje hru na mnoha resortech. Sám jsem byl v pátek třináctého na Albatrossu, který má, jen tak na okraj, již teď neskutečně luxusní a rychlé greeny a i když dost foukalo, pár lidí hrálo a vše probíhalo vcelku normálně. Přeci jen, pokud se jedná o hru samotnou, nejsou hráči v takovém kontaktu jako jinde.

Začátek jedenácté turnajové sezóny Hezké hry je plánován na 11.4.2020, kdy by se měl uskutečnit první turnaj ve Mstěticích. Toto datum je přesně na konci vyhlášeného nouzového stavu a doufejme, že bude i konečným. Pokud by tomu tak nebylo a pravidla pro pohyb osob by se ještě zpřísnila, což nelze vyloučit, postupovali bychom podle nových vyhlášení. Pokud by tato omezení i nadále platila, šli bychom si jenom zahrát v počtu maximálně 28 osob a turnaj by se asi ani nevyhlašoval. To je, ale hodně předčasné a samozřejmě záleží i na postoji klubů a vyjádření Ministerstva zdravotnictví.

Samostatnou kapitolou je TVT 2020, který je naplánován na neděli 29.3.2020. Ten pravděpodobně spadne do určitých omezení a pro jeho uskutečnění budou tato rozhodující. Pokud by hra byla stále umožněna, postupovali bychom asi stejně jako u Mstětic. Tento souboj se navíc nevypisuje a je možno ho pojmout jako normální hru na rány v určitém časovém rozmezí.
V případě, že budou i takováto setkání zakázána, jsem dohodnut s resortem na poskytnutí náhradního termínu. Každopádně Vaše přihlášky a zaplacená fee nepropadnou.

Pro všechny výše zmíněné události budou samozřejmě platit aktuální vládní opatření, která se určitě postupem času budou měnit. Věřme, doufejme, že budou co nejdříve směřovat ke standartnímu režimu. 

Přeji nám všem ať současnou situaci zvládneme ve zdraví a s co možná nejmenšími ztrátami.
Držme si všichni palce a vydržme. Určitě bude lépe !!!