Albík to uzavřel !

01. 09. 2020

Poslední letošní major a zároveň poslední turnaj základní části je odehrán. Po Albatrossu je již jasné kdo s jakým score vstupuje do letošních šesti závěrečných turnajů. Vítej finálovko !

Vedoucí Jarda Spozdil, čtvrtý Josef Kubíček a průběžně nejlepší žena Kristýna Květoňová na prvním týčku chyběli a dali tak šanci ostatním ke snížení náskoku, nebo dokonce přeskočení v průběžném pořadí. Albatross byl ve skvělém stavu a i počasí nám po deštivých dnech hodně přálo.
Výborné podmínky skvěle využil úřadující Šampión Albert Zajíček. I když na jedenácté jamce hrál z týčka až pátou a ve scorce se mu objevila devítka, dokázal zabrat a nakonec donesl čtyřicet stejblů.
V mistrovské skupině, která se hraje na rány s odpočtem to sice stačilo "jen" na druhé místo za Lukášem Krupičkou, ale Albert s přehledem získal již druhý letošní major titul, celkově třetí a poskočil na první příčku. Vyhrát dva majory v sezóně se doposud podařilo jen Kubovi Musilovi.
Výborně zahráli i další. Již zmiňovaný Lukáš Krupička, Roman Říčař nebo Hana Havláková. Ti všichni vyhráli své kategorie. Druhá místa mimo Alberta obsadili Karel Zajíček a Vašek Jirounek. Gratulace všem.

Hezká hra má za sebou základní skupinu. Do té finálová hráči postupují s přepočítanými body dle známého vzorečku. Nejlepší vstupní pozici má samozřejmě Albert Zajíček. U jeho jména svítí nula. Druhý v pořadí Jarda Spozdil na něj ztrácí 5,4 bodu, třetí Tomáš Pleticha 9,6 a tak dále a tak dále, viz přiložené tabulky. Rozdíly nejsou velké a jelikož se hraje již jen na stablefordové body, bude to určitě vyrovnané až do samého závěru. Stejné je to v nejlepší ženě a ve Vyzrálém.
Finálové turnaje startují již tuto sobotu na Slapech a v neděli pokračujeme v Beřovicích.

Nejlepší po základní části :
1. Albert Zajíček : volné fee Pyšely+Slapy+Mstětice
2. Jaroslav Spozdil : volné fee Slapy+Mstětice
3. Tomáš Pleticha : volné fee Mstětice

Snímek obrazovky 2020-09-02 v 21.05.13   Snímek obrazovky 2020-09-02 v 22.12.28   Snímek obrazovky 2020-09-02 v 22.12.44

GOLF RESORT ALBATROSS

Zlatá kategorie 0-9,9              : 1.Lukáš Krupička, 2.Albert Zajíček, 3.Tomáš Pleticha
Stříbrná kategorie 10-17         : 1.Roman Říčař, 2.Karel Zajíček, 3.Viktorie Havláková
Bronzová kategorie 17,1-25    : 1.Hana Havláková, 2.Václav Jirounek, 3.Martin Míšenský
Nearest jamka č.16                 : Tomáš Pleticha 286 cm
Nearest na druhou jamka č.6   : Petr Feist 444 cm, v tombole cenu získal Lukáš Kepka
Tipovací soutěž                       : Karel Zajíček podruhé zahrál 37 a tipul si 36, bral 280,- Kč
Cenu útěchy                           : Jakub Vacík