Libor a Michala vítězí v Hodkovičkách !

20. 10. 2017

Poslední akcí, finálovým turnajem v Hodkovičkách, i když možná při dobrém počasí připravíme ještě zábavný texas, skončila turnajová sezóna Hezké hry. A skončila překvapivě.

Nikoli, ale jmény konečných vítězů. Oba dva, Libor Staněk i Michala Drachovská podávali po celou sezónu skvělé výkony a ve finále je dokázali ještě trošku vylepšit. Překvapilo poměrně snadné "vyklizení pozic" průběžných leadrů celkového pořadí a jejich sešup konečnou tabulkou. Opět se potvrdilo, že finálový turnaj má své kouzlo, napětí, a jedinečnou atmosféru. Specielní systém přepočítání získaných kvalifikačních bodů pro finále letos více než kdy jindy ukázal, že prosadit se na bednu nebo do popředí můžou i hráči, kteří mají před finále nezanedbatelnou ztrátu. Michala nebo Ondra Pospíšil jsou toho skvělým příkladem. Pravda, úplně spravedlivý systém je jedině na rány, ale to v je v amatérském golfu velmi problematické a pro většinu z nás "nehratelné". 
Celkovým vítězem pátého ročníku devítijamkových turnajů Hezké hry v Hodkovičkách se stal Libor Staněk, před Michalou Drachovskou a Romanem Vachtou. Nejlepší ženu s přehledem získala Michala Drachovská, před Janou Mejdrechovou a Michaelou Stejskalovou. Hráčem, který se v průběhu celého roku dokázal nejvíce přiblížit první ranou na dvojce k jamce se stal Roman Vachta. 33 centimetrů dokázal potvrdit i ve finále, kdy zahrál ve druhém kole 92 centimetrů a potvrdil tak pozici nejpřesnějšího hráče celé tour. Všem moc gratulujeme. Ceny pro všechny finalisty jsme pak předali symbolicky na Vltavě v lodní restauraci Port 62.

I přes malinko slabší hráčské obsazení finálového turnaje, máme za sebou nejúspěšnější ročník těchto turnajů. A to nejenom z hlediska obsazenosti, ale hlavně díky napínavosti celé tour. Stejně jako u velkých, osmnáctijamkových turnajů i zde o vavříny bojovalo do poslední chvíle vícero hráčů. To byla změna proti minulosti a samozřejmě přispěla k napínavosti celé soutěže. Vůbec poprvé titul z Hodkoviček nezískal vítěz kvalifikace. Kvalifikačním turnajům prospěl pozdější start a je také na zvážení, jestli finálový turnaj nepřesunout na víkendové dny.
Děkujeme všem hráčům za vytvoření přátelské atmosféry, která po celý rok při čtvrtečních turnajích v Hodkovičkách panovala, gratulujeme všem nejlepším a těšíme se na další sezónu.

Hodkovičky finále 2017

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie